Infinity hrací plocha

I když nejsem přímo aktivním hráčem Infinity, rád si tuto hru jednou za čas zahraji. Považuji to za dobrý oddych  a také jí říkám ,,hra do knajpy,, na boj mezi krýgly :-).
Celkově je hra skladnější a lze ji hrát i na menších plochách než WH40k.

Ale k věci, nedávno se mi vloudil na mysl takový nápad. Udělat si takou pěknou, skladnou lehce přenosnou hrací plochu. Přecejen ubrus Starobrna není moc malebná hrací plocha :-).
Našel jsem na webu velice dobrý nápad jak hrací plochu udělat, zde je link:
podkladový poster   

Napadlo mě takové menší vylepšení aby byla hrací plocha trvanlivější. Podkladový poster jsem vytiskl na samolepící A4 a nalepil na sololitové destičky na míru nařezané. Je ale možné použít i plasticard nebo kappa desku.Celá plocha zabírá prostor 100x70cm.Také je systém maximálně modulární čtverců si můžete udělat i víc tím pádem může být plocha i větší.

Toto je výsledek:Tento způsob výroby hrací plochy je velmi rychlý a nepatří ani mezi nejdražší.
Sololit je možné koupit i na míru nařezaný a vejdete se s přehledem do stokoruny.Samolepící papír a tisk vydá tak na necelé tři-čtyři stovky.


Terény:
I v tomto případě je nejjednodušší využít již vymyšlených motivů které stačí jen vytisknout na samolepící papír.  V tomto případě jsem použil motivy kontejnerů a polní nemocnice, zde jsou linky.
Abych zaručil pevnost a odolnost, nalepil jsem motivy na dřevěné hranoly uřezané na míru.

Nakonec jsem ještě pro doplnění vyrobil z plasticardu pár zdí aby to nebylo tak jednotvárné.
Kompletní hrací plocha vypadá takto:


Žádné komentáře:

Okomentovat