Projekt City of death

Již asi před půl rokem jsem začal s projektem City of death. Tou dobou jsem měl už na kontě dva wargamingové modulární herní stoly, travní a pouštní. Byly vorobené ze sololitu montážní pěny a několika dalších ingrediencí. Pro hraní to byla paráda, na travním povrchu jsme hráli trochu více plošných terénů zatímco na poušti krom hornatin a dun nebylo nic. Na každou hru bylo třeba volit jinou strategii.
V té době sem si začal pohrávat s myšlenkou že se pokusím udělat modular City of death podle GW.
Je to samozřejmě dost nákladné a bez podpory mojí milé byych na to mohl hned zapomenout :-)
Pro neznalé nastíním pár rozdílů mezi modular game table a modular city of death.
Obě plochy slouží především ke hraní Warhammeru 40k , je ale možná na nich hrát i jiné hry s miniaturami.
Rozměry jsou 4x6 stop což je v metrických mírách cca 120x180 cm.
Klasická modulární herní plocha je rozdělena na 6 čtcverců o rozměrech 2x2 stopy (60x60cm) , dva jsou rovné a na čtyřech jsou vymodelovány čtvrtkopce. Tyto čtvrtkopce mají stejné dosedové hrany tak aby k sobě lícovaly jakýmkoli přiložením. Na složenou desku je samozřejmě možné dál přidávat pohyblivé terény určené pro hru.
U modulární desky City of death je pár rozdílů. City of death se podle současných pravidel hrává na dvou rozměrech desky. Rozdělení je  Alpha,Gamma a Omega. První dvě se hrávají na desce 4x4stopy a liší se jen v počtu ruin pro hru použitých a také se mění počty stratagemů.
Poslední Omega by se měla hrát na desce 4x6stop a může být až po okraj zaplněná ruinami.
Ještě se trochu pozastavím nad těmi ruinami, každá ruina má svoji pevnou základnu o rozměru 1x1stopa a je teby možné v ideálním případě vytvořit plochu pouze z ruin semknutých těsně k sobě.
Dál bych zde ukázal přepravní systém který jsem vymyslel pro účel transportu ruin, nazval jsem ho transportní kostka.  Vyrobil sem jednu menší kostku ta je schopná pojmout dvě výškové třípatrové ruiny a dvě menší plošné ruiny. Poté sem ješte vyrobil jednu větší obdelníkového tvaru a ta je schopná  pojmout více ruin třípatrových , plošných i větší výskové záleží na dobrém seskládání.Tímto způsobem se dá bezpečně transportovat kompletní hrací plocha City of death, záleží jen na místě v kufru auta :-) 

Žádné komentáře:

Okomentovat