úterý 12. listopadu 2013

Gears of War miniature

Po krátké době jsem tu zpět. Tentokrát jsem se pustil do malby miniatur k deskové hře Gears of War. Jedná se o deskovou hru pro 1-4 hráče kopírující populární videoherní předlohu. Svět GoW je temná budoucnost lidstva plná bojů proti záhadným nepřátelům zvaným Locusts (sarančata).
Příběh hry se odehrává na planetě Sera která kdysi bývala krásným místem pro život. Samozřejmě až do takzvaného dne vylíhnutí kdy z útrob planety začali vylézat hordy nestvůr zvaných Locusti. Vypukla ničivá válka. Lidé ze strachu z vyhlazení použilo ničivé nukleární zbraně které většinu nepřátel sice zahubily ale s nimi i velkou část lidstva. Města se proměnily v ruiny ve kterých už začíná náš deskoherní boj GoW.
V této hře každý hráč ovládá jednoho vojáka z komanda Delta jenž je poslední záchranou listva.
A teď už k miniaturám :-) Musím uznat že figurky jsou na deskovou hru nadprůměrně detailní. Zde firma FFG odvedla dobrou práci.
Snažil jsem se barvit modely co nejvíce podle videoherní předlohy a zachovat tak ponurou atmosféru. Figurky tím sice trochu ztrácí na probarvenosti ale kdo zná PC GoW ví že hra příliš barvami nehraje.
Podstavce jsem z hlediska praktičnosti a přehlednosti nechal hladké, jen jsem změnil barvu u jednotky Delta aby se na hrací desce dobře hledali.
Teď už figurky ;-)

jednotka Delta
 Augustus Cole a Damon Baird
 Marcus Fenix a Dominic Santiago
 Ticker
 Wretch
 Drone
 Boomer
 Theron Guard
 Kantus
 Berserka
 

Žádné komentáře:

Okomentovat